ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ПІД ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ
здійснюється у форматі онлайн-навчання за допомогою технологій дистанційного навчання
У ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ЗАКЛАДУ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ НАСТУПНІ ОСВІТНІ СЕРВІСИ Й ПЛАТФОРМИ:
Google Workspace for Education Fundamentals — це пакет спеціалізованого хмарного програмного забезпечення, інструментів для спільної роботи та дистанційного навчання від компанії Google.
Інструкція при роботі з G Suite for Education.
Основна складова пакету – система управління навчанням Google Classroom, яка дозволяє створювати навчальні класи, оцінювати завдання, надавати учням зворотній зв’язок, публікувати оголошення і поширювати навчальні матеріали. Викладач може бачити, хто виконав завдання, а хто ще продовжує над ним працювати, а також читати питання і коментарі учнів.
Сервіс Google Meet здійснюється онлайн-навчання, підтримка робочих зв’язків, проведення онлайн-зустрічей та конференцій педагогів з учнями.
Google Meet – це зручний сервіс, де можна проводити високоякісні й безпечні відеозустрічі та дзвінки. Він доступний для всіх користувачів і пристроїв.
За допомогою електронного журналу «Моя школа» https://app.moiashkola.ua/ забезпечується комунікація між учасниками освітнього процесу, інформування з питань оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, інформування учнів про домашні завдання, збір освітньої статистики.
При організації дистанційного навчання керуємося Типовим ПОЛОЖЕННЯ про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0941-20#n11
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА РОБОТИ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, лишається незмінною.
Формат дистанційного навчання передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.
Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:
- для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;
- для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
- для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
- для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
- для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;
- при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті. Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту”, зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.
Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.
Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.
Всеукраїнська школа онлайн https://lms.e-school.net.ua/