Віртуальний кабінет психолога

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УЧНІВ 10-11 КЛАСІВ

Психологічна підготовка до участі в ЗНО

Тестування – це серйозне психологічне випробування тому Ваше завдання,психологічно налаштуватися на успіх,ознайомитися з правилами проходження ЗНО,та якісно підготувати до тестування.

Деякі поради для успішного проходження ЗНО:

  • Зовнішнє незалежне тестування вимагає від абітурієнта вміння планувати самостійну роботу. Тому в процесі самостійної підготовки до ЗНО краще всю інформацію яку необхідно засвоїти поділити на частини і визначити їх пріоритетність.
  • В першу чергу варто вивчати найскладніші розділи,щоб вистачило часу на їх повторення. Працювати необхідно в сприятливій для навчання обстановці – облаштуйте власне робоче місце, приберіть зайві речі, що можуть заважати та відвертати вашу увагу,і працюйте до тих пір,поки відчуваєте,що засвоюєте матеріал. Як тільки рівень сприйняття інформації знизився,варто відволіктися від підготовки на 20хвилин.
  • Під час самостійної підготовки до ЗНО краще виконувати побільше різних тестових завдань. Їх можна знайти на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти і ВНЗ України,на спеціалізованих WEB–порталах. Такі як ( https://zno.osvita/ua), (https://zno.lvtest.org.ua/jsp/result.jsp ). Виконуючи тестові завдання ,контролюйте скільки часу у вас займає пошук відповідей.
  • Щоб ЗНО пройшло успішно,необхідно не лише вивчити,систематизувати матеріал,а й попрацювати над своїм зовнішнім виглядом, та поведінкою. Подбайте заздалегідь про зручний одяг (жодного дрескоду немає, проте він не має відволікати інших учасників).Будь сконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише текст завдань і годинник. Дій швидко, але не поспішай. Перед тим як дати остаточну відповідь, двічі прочитай завдання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.
  • Хвилювання – це природно, часто воно допомагає швидко налаштуватися на продуктивну роботу.
  • Щоб менше нервувати під час зовнішнього тестування, краще з’явитися до пункту тестування на 20 хвилин раніше.їх вистачить для того, щоб налаштуватися на тести, підготуватися психологічно.Якщо є можливість, то краще прийти на тестування пішки.
  • Впевненість,спокій,вміння слухати інструктора,знання та інтуїція – це запорука вашого успіху при складанні ЗНО.